Porast temperature izazvan klimatskim promenama poremetiće proizvodnju i isporuku robe, ugroziće trgovinu i ograničiće mogućnosti da zemlje jedna drugoj pomognu jer će štete biti globalne: sadašnja temperature zemlje viša je za 1,7 stepeni Celzijusa u odnosu na period pre industrijske revolucije, a ako dostigne razliku od 3 stepena Celzijusa – finansijska šteta može biti, kako se prognozira, i dvostruko veća od dosadašnjih porcena od 17% svetskog BDP-a.
Gubici usled sajber kriminala koštaju svetsku privredu oko 10,5 hiljada milijardi dolara godišnje, a rast se meri desetinama procenata u poslednjih nekoliko godina.
Istovremeno, povećava se pritisak i na zaposlene i na poslodavce, pa je primetan porast nezadovoljstva i usamljenosti što je veliki rizik po produktivnost.
Kako upravljati ovim rizicima, snaći se u „šumi“ propisa, sačuvati tržišta, finansijsku podršku, investitore saznaćete na šestoj regionalnoj konferenciji „Rizici novog doba i održivost: let u nepoznato“ koja će biti održana 5. juna u hotelu Hyatt u Beogradu, u organizaciji platforme BeRiskProtected.
Učesnici će ponuditi odgovore na sledeća pitanja:
- Kakav je uticaj klimatskih promena na poslovanje, i koje inovacije se mogu primeniti kao preventive
- Primena ESG principa poslovanja u praksi: kako napisati kvalitetan nefinansijski izveštaj, kako pribaviti adekvatne sertifikate, čemu služe ESG rejtinzi, koji su novi zahtevi finansijskih institucija da bi se obezbedilo kreditiranje i osiguravajuće pokriće
- Kako obezbediti podršku u komunikaciji sa institucijama prilikom realizacije ESG aktivnosti, i kako u civilnom sektoru pronaći nove ideje i lokalne partnere
- Kako se zaštititi od tužbi potrošača, kolika je odgovornost menadžera u poslovanju i prevenciji rizika i kako obezbediti kvalitetnu naplatu potraživanja
- Koliko je Srbija aktuelna meta kad je reč o sajber rizicima i rizicima usled upotrebe veštačke inteligencije (AI), kolike su mogućnosti AI u prevenciji tih rizika, i šta je najnovije u globalnoj i lokalnoj regulativi
- Koji su zahtevi novih generacija kad je reč o benefitima na radnom mestu, zašto se usamljenost na poslu sve češće detektuje kao pojava u kompanijama – kako je sprečiti i kako utiče na produktivnost.
Neki od učesnika: Marsh McLennan Srbija, IKEA, Delta Holding, DDOR Osiguranje, Marera Properties, ERSTE banka, UNIQA neživotno osiguranje, švajcarska organizacija HELVETAS u Srbiji, Wiener Städtische osiguranje, DODIĆ Law firm, A1 Srbija, Kaspersky, Glog.AI, Milić Legal „office&hub“, TIAC Group, Generali osiguranje, stručnjaci iz oblasti psihologije i HR-a – Regionalna asocijacija za stres i traumu, OMR Group i Fortenova, kao i predstavnici Milenijalaca i Generacije Z. Prijatelj konferencije ove godine je investicioni fond Vista Rica.
Konferencija je namenjena biznis sektoru, javnim preduzećima i institucijama, lokalnim upravama (top menadžmentu/donosiocima odluka u preduzećima i lokalnoj upravi, ESG/CSR menadžerima, risk menadžerima, menadžerima za bezbednost podataka i sajber bezbednost, strategijskim menadžerima, HR menadžerima, menadžerima za korporativne komunikacije, vlasnicima preduzeća…).
______________________________
Platformu „Be Risk Protected“ pokrenuli su portali Sve o osiguranju i Sve o novcu, sa namerom da kroz razne aktivnosti skrenu pažnju javnosti na rizike novog doba, i da informišu što širu publiku o veličini tih rizika, o raspoloživoj preventivi, i o mogućnostima nadoknade štete ukoliko se dogodi.
Kao „rizici novog doba“ obrađuju se oni rizici koje, prema globalnim istraživanjima, privrednici u svetu prepoznaju kao „rizike budućnosti“ – one za koje se procenjuje da mogu doneti najveće štete poslovanju u narednoj deceniji.